hurdacı

BAKIR HURDA

Bakır Hurda 

 

 hurda bakır , bakır hurdasıBakır Hurda ; İnsanoğlu önce taşları kullanmaya başlamış ve bir gün bileşik teşkil etmeyen ve tabi vaziyetiyle dikkati çeken altın, bakır ve gümüşü fark etmiştir; Gevrek taş aletler yerine bunların dövülerek şekillendirilebilir olduğunu görmüştür.

Hurda Bakır ; İlk defa dövülmüş bakırın kullanılmasının MÖ 4500 yıllarına rastladığı ve ancak bundan 2000 yıl sonra cevherlerden bakırın üretilebildiği sanılmaktadır. Altın, gümüş ve bakırın arkasından demirin kullanıldığı, ancak diğerlerine kıyasla keşfedildiği yerde sır olarak tutulduğu dikkati çekmektedir. Çünkü demir, daha önce bakırlı kalay cevherlerinin birlikte ergitilmesi ile elde edilen bronzdan (tunç) daha serttir ve silah yapımı için üstün özelliklere sahiptir.

Bakır Hurdası ; Bakır çok uzun zamanlardan beri insanlar tarafından kullanılan kıymetli bir malzemedir. Bakır silah, mücevher ve başka araçların yapımında kullanılanılan en eski metallerdendir.
Bugün ise bakır çok farklı şekillerde kullanılır. Takılarda, gümüşlerde, sanat eserlerinde, müzik aletlerinde, uçak ve otomotiv sanayisinde kullanılan bakır aynı zamanda para yapımında ve inşaat endüstirisinde güç kablolarında kullanılır. 


Antkron Kırma (Hurda
 
 Karma Bakır Hurda 
 
 Trafo Bakır Hurda 
 
 
Talaş Bakır Hurda 
 
 Bakır Parçacıkları Hurda 
 
 Soyma bakır Hurda 
 
 
Boru bakır Hurda 
 
 Kırkambar bakır Hurda 
 
 Lama Bakır Kesmesi Hurda 
 
 
Ttr Kırma ( Hurda ) 
 

 

Etiket ; Hurda Bkır Fiyatları ,  Bakır, boyma bakır, Güncel bakır fiyatlari, Hurda Bakır, hurda bakır borsası, Hurda Bakır fiyatlari, hurda bakır kablo, Sarı bakır hurda | Tags: bakır, bakır boru, bakır boru hurdası, bakır fiyat, bakır hurda, bakır kablolar, filmaşin bakır, güncel bakır fiyatları, hurda bakır, hurda fiyat, kablo bakır, kızıl bakır, sarı bakır, sarı bakır hurdası | Share on: Twitter,Facebook, Delicious | Permalink 

 

İstanbul Hurdacı ;hurdacı Avcılar HurdacıBağcılar HurdacıBahçelievler Hurdacı, Bakırköy HurdacıBayrampaşa HurdacıBeşiktaş HurdacıBüyükçekmece HurdacıÇatalca HurdacıEminönü HurdacıEsenyurt HurdacıEyüp HurdacıFatih HurdacıGaziosmanpaşa HurdacıKağıthane HurdacıKartal HurdacıKüçükçekmece HurdacıMaltepe HurdacıPendik HurdacıSarıyer HurdacıSilivri Hurdacıİkitelli HurdacıBeylikdüzü HurdacıHadımköy hurdacıYenibosna Hurdacı Tuzla HurdacıVeliköy HurdacıEdirne HurdacıTekirdag HurdacıKırklareli Hurdacı,Çerkezköy HurdacıVeliköy HurdacıÇorlu HurdacıKeşan HurdacıSaray HurdacıHurda, HurdacıHurda Fiyatları